• setembro

  12

  2022
 • 1
 • 0

Jaké jsou nejlepší přírodní repelenty komárů?

Jaké jsou nejlepší přírodní repelenty komárů?

Zahrnujeme produkty, o kterých si myslíme, že jsou užitečné pro naše čtenáře. Pokud si nakoupíte odkazy na této stránce, můžeme získat malou provizi. Tady je náš proces. Tyto produkty jsou také pravděpodobně méně toxické pro člověka a životní prostředí. Přistávejte na člověka, který se může krmit. Citronella

Citronella je známý odpuzovač komárů. V dávce porovnáním dávky je Citronella zpočátku stejně účinná jako DEET. Olej Citronella se však rychle vypařuje, což znamená, že je účinný pouze na krátkou dobu. Vysoké koncentrace citronely mohou také způsobit podráždění kůže.

Lidé cestující do oblastí, kde komáři nesou nemoci, mohou chtít používat účinnější syntetický repelent než Citronella.

2.

Citronový eukalyptus

esenciální olej citronového eukalyptu obsahuje 85% citronellal. Jedná se o populární produkt v úklidovém a kosmetickém průmyslu kvůli jeho čerstvé vůni.

Zjištění jak polních i laboratorních studií Protože studie komára žluté horečky. Má však kratší dobu ochrany než DEET, protože se vypařuje rychleji. Hřebíček

Mnoho lidí používá hřebíček buď vedle skořice při pečení, nebo jako aromatický doplněk k nápojům s citronem a cukrem. Hřebíček však může také pomoci zabránit obtěžujícímu kousnutí komárů.

Směsci hřebíčkového oleje chráněné proti komárům žluté zimnice po dobu až 96 minut.

Lidé si mohou zakoupit éterický olej Clove v některých obchodech se zdravou výživou a online.

4.

Peppermint

Použití máty máta může být dalším přirozeným způsobem, jak odrazit komáry. Autoři přezkumu z roku 2011 dospěli k závěru, že vysoké koncentrace éterického oleje máty peprné jsou účinné, ale nemohli najít žádný výzkum nižších koncentrací. Za předpokladu 100% ochrany proti kousnutí před komáři žluté zimy pro dospělé po dobu až 150 minut. 5. Lemongrass

Lemongrass je bylina s jemnou citrusovou chutí. Jedná se o oblíbenou složku čaje a několik asijských kuchyní.

Jiný výzkum zjistil, že lokální použití esenciálního oleje v citronové trávy poskytovalo 74–95% ochranu po dobu 2,5 hodiny proti dvěma typům komárů během terénní studie. Online.

6.

Basil

Basil je běžnou složkou v mnoha kuchyních, ale může to být také středně účinný odpuzovač komárů.. Některé terénní studie v Keni zjistily, že pouze rostlina květináče poskytla téměř 40% ochranu před typem komára, který může nést malárii. % ochrana po dobu více než 6 hodin proti komárům žluté zimnice. Vědci aplikovali ropu lokálně. Neem

V malé studii z roku 2015 o šesti mužských dobrovolnících vědci testovali neemový olej a porovnali své nemovitosti proti komárům s vlastnostmi odpuzujícího komára DEET. Koncentrace 20% neemového oleje poskytla 70% ochranu po dobu 3 hodin mezi soumrakem a úsvitem. DEET poskytoval podobnou úroveň ochrany, ale trval asi 8 hodin.

Výzkum je neprůkazný ohledně toho, jak efektivní je neemový olej jako repelent komára, takže lidé žijící nebo cestující do oblastí, kde komáři nesou nemoci, by se na něj neměli spoléhat.

Neem éterický olej je K dispozici k nákupu online.

8.

Eucalyptus

Autoři studie z roku 2011 testovali účinnost eukalyptového oleje s kokosovým olejovým základem. Poskytovala přibližně 93% ochranu proti filariálnímu komáru v Indii až 4 hodiny. Ve studii vědci umístili listy na horkou desku přes sporák, aby se rozrušili. 9. Catnip

catnip nebo nepeta kataria je součástí rodiny máty. Lidé mohou používat éterický olej Catnip jako přirozený odpuzovač komárů. Extrakty z rostliny Catnip účinně odrazily dva druhy komárů, včetně komára Common House, po dobu nejméně 2 hodin.

10.

Tymián

tymián může být účinným odpuzovačem komárů pro krátké doby trvání.

Laboratorní studie ukázaly, že lokální aplikace sloučenin éterického oleje tymiánu mohou poskytnout 89,0–97,3% ochranu před obyčejným domem poskytnout ochranu proti společnému domu Komár po dobu až 82 minut. Esenciální olej je k dispozici online. Vědci zjistili, že komerční vzorec, který obsahuje glycerin, lecitin, vanillin, kokosový olej, pelargónie a sójový olej, má podobné účinky jako DEET a mohou odrazit komáři po dobu 7 hodin.

Lidé mohou také vyrábět odpuzovače Doma kombinováním éterických olejů s vodou nebo nosnými oleji, jako je kokosový nebo sójový olej, buď používat jako sprej pokojů, nebo naneset lokálně. Nejprve je důležité provést test na malou plochu kůže.

Některé éterické oleje mohou také způsobit poškození kůže. Lidé by neměli používat éterické oleje na podrážděné nebo zlomené kůži.

Lidé si mohou také chtít zasadit rostliny pro opakování komárů, jako je tymián, catnip, bazalka recenzeproduktu.top a peprmint, do své zahrady. Repellenty mohou být účinným způsobem, jak odrazit komáry a zabránit kousnutí. rychleji. (CDC) Doporučují, aby lidé používali odpuzovač komárů zaregistrovaný EPA, který obsahuje jednu z následujících složek:

 • Deet
 • P Icaridin
 • ir3535
 • olej citronového eukalyptu (ole) nebo para-menthane-diol (PMD)
 • 2-undecanone

Použití přírodních repelentů komárů však může být účinným a ekologicky šetrným způsobem, jak se vyhnout kousnutí komárů v oblastech, kde je riziko šíření nemocí komárů nízké.

 • kousnutí a bodnutí
 • Tropická onemocnění
 • Doplňková medicína/Alternativní medicína

Lékařské zprávy dnes mají přísné pokyny pro získávání a čerpá pouze z recenzovaných studií, akademických výzkumných institucí a lékařských časopisů a sdružení. Vyhýbáme se používání terciárních odkazů. V každém článku propojujeme primární zdroje – včetně studií, vědeckých odkazů a statistik – a také je uveďte v sekci zdrojů v dolní části našich článků. Více o tom, jak zajistíme, že náš obsah je přesný a aktuální, můžete se dozvědět čtením naší redakční politiky

 • Abiy, E., et al. (2015). Repelentní účinnost DEET, Mygga, Neem (Azedirachta Indica) Olej a Chinaberry (Melia Azedarach) olej proti Anopheles Arabiensis, hlavní vektor malárie v Etiopii.

Contents

© Copyright 2021 Desenvolvido por Ther Sistemas